BARUM RALLY 2007

21. září 2007 v 17:39 | MACA |  BARUM RALLY

Barum rally Zlín má významné postavení na evropském kontinentě!

Barum rally Zlín potvrdila i při letošním 37. ročníku vysokou organizační úroveň a sportovní hodnotu závodu. Letošní ročník se vedle Mistrovství Evropy v rally jezdců poprvé jel jako součást prestižního seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC) pod výraznou mediální podporou promotéra šampionátu satelitní stanice Eurosport.
Pořadatelé Barum rally Zlín obdrželi vysoké hodnocení z ústředí Mezinárodní automobilové federace FIA. Pozorovatelská zpráva Massima Sainatiho z Itálie vyzněla pro zlínské organizátory v čele s ředitelem rally Miloslavem Regnerem velmi příznivě, neboť zlínská rally je označována jako jeden z nejlépe uspořádaných podniků evropského šampionátu i seriálu IRC z organizačního a především bezpečnostního hlediska.
Do České republiky se sjelo hvězdné startovní pole čítající celkem 104 posádky ze 12 evropských států, z toho 13 jezdců se pyšnilo prioritou FIA B a ve startovní listině se objevilo 14 vozů kategorie Super 2000. Vítězem rally se po dramatickém průběhu třídenního závodu stala francouzská dvojice Nicolas Vouilloz, Nicolas Klinger na voze Peugeot 207 Super 2000 stáje Peugeot Sport Espaňa. Barumku sledoval úctyhodný počet 200 000 diváků, z toho páteční noční diváckou Super rychlostní zkoušku v ulicích krajského města Zlín téměř čtyřicet tisíc diváků! "Pan Sainati vše pozorně sledoval a v několikastránkové pozorovatelské zprávě uvedl, že velký důraz byl kladen na bezpečnost diváků. Dále byla velmi příznivě hodnocena celková organizace závodu, zázemí rally, kooperace s orgány státní správy a páteční Super rychlostní zkouška v ulicích Zlína," uvedl Miloslav Regner, ředitel rally, který stojí v čele organizačního štábu již řadu let. "Sportovní komisaři nám v čele s panem Derekem Ledgerem z Jordánska gratulovali k úspěšnému podniku po sportovní stránce krátce po skončení rally. Ohlasy od jednotlivých továrních týmů a jezdců jsou velmi příznivé. Velmi kladně se mimo jiné vyjadřovali ke stavbě trati a jednotlivým rychlostním zkouškám. Rovněž vedení Eurosportu nečekalo podobně hladký průběh závodu. Zásluhou satelitní stanice Eurosport viděly průběh letošní barumky miliony diváků po celém světě," řekl Regner. Letošní ročník barumky přilákal rekordní zájem pracovníků sdělovacích prostředků, neboť ve Zlíně se objevilo celkem 219 novinářů z 12 evropských států, z toho 19 televizních štábů a 81 fotografů!
Značka Barum je dlouholetým partnerem soutěže Barum rally Zlín. Propojení nejúspěšnější domácí značky pneumatik s nejúspěšnějším českým motoristickým závodem vytváří výhodné podmínky pro pozitivní vnímání jak značky pneumatik, tak soutěže. Společnost Barum Continental, spol. s r.o., je hlavním partnerem soutěže od prvních ročníků zlínské rally. "Značka Barum propůjčila závodu své jméno, pod nímž jej registruje automobilová veřejnost již po několika generací. Historie závodu a především úspěchy realizačního týmu korespondují s velmi dobrou pověstí pneumatik Barum v evropském měřítku. Barum rally Zlín je součástí marketingové strategie a tvoří základní pilíř komunikace značky Barum," řekl Ing. Roman Stiksa, zástupce generálního partnera Barum Continental, spol. s r.o.
Osmatřicátý ročník Barum rally Zlín se pojede opět v osvědčeném termínu na konci prázdnin, respektive 22. - 24. srpna 2008. Zlínská rally bude opět součásti Mistrovství Evropy v rally jezdců a Intercontinental Rally Challenge (IRC).
Malá nehoda :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

CHODÍTE NA BARRUM RALLY ???

ANO JSEM VELKÝ FANDA 54.3% (19)
CHODÍM KDYŽ TO ČAS DOVOLÍ 20% (7)
MOC TO NESLEDUJU 14.3% (5)
NEBAVÍ MĚ TO 11.4% (4)

Komentáře

1 VAŠA VAŠA | 11. března 2008 v 13:33 | Reagovat

RALLY JE NEJLEPŠÍ NA SVĚTĚ!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 Pneumatiky Pneumatiky | E-mail | Web | 23. ledna 2013 v 16:44 | Reagovat

Rally a Barum jsou nejlepší na světě!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama